ריצה בעולם אחר!

לא מה שחשבתם…
אלון גבע

מאת: marathon israel
בתאריך: 30.10.2019
כללי
0 תגובות

קהילת הרצים בישראל מונה כמה עשרות אלפי רצים, מחובבים ועד מקצוענים, מרצי פארק ועד רצים אשר משתתפים בתחרויות. ישראל היא מדינה קטנה ולכן רוב התחרויות בישראל דומות זו לזו מבחינת הסביבה והנוף – בין הריצות האורבניות השונות ההבדל המרכזי הוא במיקום, בין ריצות השטח ההבדל הוא בין סוגי השבילים … כשאצן מחפש נוף שונה בתחרות הוא מחפש כיוון חדש!

מהסיבה הזו בדיוק, פעם בשנה אשתי לימור ואני, מתחרים בריצות שטח בחו”ל, בנוף שונה – אחר ומיוחד מהמוכר והידוע.

ב 19.10.19 התחרינו במרוץ אולטרה מרתון UTSM SERRA DE MONSANT- למרחק 60K בספרד, במחוז קטלוניה ברכס הרים מרהיב ביופיו ומיוחד – המונסאנט העוצמתי.

אולטרה מרתון הוא מרוץ בו פוגש הרץ את עצמו, מגלה את עצמו ומבין ממה הוא עשוי … קושי פיזי ומנטאלי פוגשים נחישות, אימונים ועוצמה.
רכס הרי המונסאנט הוא רכס עצום בגודלו שנראה כאילו אלוהים בעצמו ירד מן השמיים אל ההרים ומשך חלק מהם מעלה! כך נוצרו סלעי ענק בגובה מאות מטרים. 

 

הספרדים הכריזו על האזור כולו כשמורת טבע שהיא גן עדן לספורטאים: לרוכבי כביש – בעיקר לבאסקים הקשוחים ממרוץ הטור דה פראנס בתקופת ההכנה לקראת אימוני העליות בהרי הפירנאים, למטפסי הרים – חובבים ומקצוענים כאחד ורצים למרחקים ארוכים – בשבילים השמורה ברבים והמגוונים.
מרוץ המונסאנט זה הוא מרוץ בוטיק מיוחד בו פגשנו במקצה ה 60 ק”מ עם 2,400 מטר טיפוס (לשם השוואה מי שירצה לטפס לקצה הר החרמון בצד הישראלי מהים התיכון יצבור כ- 1,600 מטר טיפוס … ) נוף פראי עוצר נשימה של צמחיה עבותה, סינגלים צפופים בצמוד לסלעי הענק מצד אחד ולתהום אדיר מהצד השני, עליות שלא נגמרות בזווית של 22%, ירידות שגורמת לקרסול להתעקם באופן בו לינוי אשרם לא היתה מתביישת ובכל המרוץ צפייה משתאה עם פה פעור מתדהמה  בסלעי הענק שגורמים לרץ להבין עד כמה הטבע הוא עוצמתי, חזק, מהפנט, בלתי נתפס ובלתי ניתן לתיאור במילים …
רוב המשתתפים במרוץ הזה הם רצים ורצות ספרדים אשר מאומנים בתנאי השטח הקשוחים ומכירים את שבילי הרכס האימתני הזה, חלק קטן הגיעו מצרפת (הקרובה יחסית) ושנינו מישראל הקטנה … 

 

בשעה 8:30 בבוקר עמדנו לימור ואני על קו הזינוק בצוותא עם כ- 340 המשתתפים במקצה שלנו לאחר בדיקת ציוד מדויקת, הוזנקנו אל הלא נודע מבחינתנו.

לאחר שעות של מאבק ספורטיבי פיזי ונפשי, לאחר התמודדות עם משברים ותנאי השטח הנדיר שנפרס בפנינו הבנו כי תוצאות תכנית האימון המדויקת נשאו פרי – לימור סיימה במקום 1 בקטגוריית גיל ועלתה על הפודיום לצד הספרדיות ההמומות, אני סיימתי במקום ה- 16 הכללי כשבדרך אני חולף על רצים רבים שלא הבינו מה הישראלי החוצפן עושה פה …

כשדעך במעט האנדרנלין חיפשנו את היעד הבא – לנו ולקבוצת הריצה שלנו, היה ברור כי המרתון המדברי באילת מספק מס’ גדול של חוויות מיוחדות, שונות ואחרות – מרוץ מקצועי, מאורגן להפליא עם מסלול שאין דומה לו בישראל עם נוף מדברי נדיר ביופיו.

אינטרוואל תגיע עם כ- 60 רצים! הנה זה מתקרב…

כתיבת תגובה