פחד מוות

הנוף הכי יפה בהרצליה הוא מראש צוק הכורכר של מסגד סידנא עלי. מצד אחד הים הכחול, שאון הגלים ,השמיים וסלעי הכורכר היפיפיים,…

מאת: שוש בלייכמן
בתאריך: 03.12.2019
בלוג בנושא ריצה זה החמצן שלי
2 תגובות

הנוף הכי יפה בהרצליה הוא מראש צוק הכורכר של מסגד סידנא עלי.

מצד אחד הים הכחול, שאון הגלים ,השמיים וסלעי הכורכר היפיפיים, שניצבים כמו פסלים, ומהצד השני, בעיקר בסתיו ובאביב , נוף כמו  באירופה, פארקים  ירוקים ובתים מרהיבים של הרצליה פיתוח.

אני תמיד רצה שם. אני מכירה את כל מי שנמצא בחוץ בשעות הבוקר המוקדמות ובעיקר, והכי החשוב, אני מכירה את כל הכלבים שנמצאים בחוץ. כמו בכל יום ,אני מתחילה לעלות את העלייה הקשוחה אל הגבעה. אומרים שביום שיש ראות טובה, אפשר לראות את החוף עד נתניה. אבל אני  רואה, על רקע השמיים הכחולים, ממש ליד המסגד, את האיש הענק עם שלושת הכלבים שלו, שבדרך כלל קשורים. בדרך כלל, אבל לא היום. אני רואה שאחד לא קשר, והוא רץ, איך לא, ישר אלי. האינסטינקט הקדמון  “תילחם או תברח” לא פועל אצלי היום, כי אני עומדת, משותקת מפחד.

בינתיים, בעל הכלב התקרב, וגם הכלב עוצר, סנטימטר מהרגל שלי.” אני פוחדת מכלבים” אני אומרת לו בשקט.

“אני יודע, הוא אומר, אבל זה לא כלב, זה גור”. גור בגובה 50 סמטימטר!! ומשקל 50 ק”ג!! ” תסמכי אלי, הוא לא עושה כלום” כשאומרים לך ” תסמכי עלי” צריך לקחת עורך דין.

“קוראים לו פרידמן, ממשיך האיש והוא מחבב אותך!! “בינתיים, פרידמן שם את הכפה שלו על הנעל שלי ומסתכל עלי בריכוז.

” אני רוצה לדבר אתך ביזנס, ממשיך האיש, אני צריך מישהו  שירוץ עם הכלב , ואני משלם טוב!”

אני רוצה לרוץ, אבל בלי הכלב, ובלי להרגיז אף אחד. אז לאט לאט אני מכניסה את יד לכיס האחורי של מכנסי הריצה, בלי תנועות פתאומיות, אבל היד שלי רועדות ופרידמן עוקב אחרי בעיון, מוציאה את חטיף הבריאות שלי ונותנת  אתו לכלב.

פרידמן כנראה מאולף, ישר  עוזב את הנעל, חוטף את החטיף ומתחיל לפתוח את האריזה עם השיניים. ואני, לאט לאט, רגל אחרי רגל, יורדת מהגבעה, ורצה….ורצה…

תגובות על "פחד מוות"

2 Comments

 • חיים זבולון הגיב:

  נפלא. למה סיימת ספרי איך ניגמר הסיפור.
  מחכה

 • בן שומר הגיב:

  תסתכלי לפחד בעיניים!
  זה כיף לרוץ בחברת כלב…
  חבר לריצה שאף פעם לא שופט, תמיד אוהב…
  מאתגר אותך לספרינטים ומחבר אותך להנאה הטהורה שבריצה…
  ובכלל – כדאי לחיות בלי פחד שמנהל אותנו.
  תודה על השיתוף. תהני.

כתיבת תגובה