עלמיה השיג את הקריטריון לאליפות אירופה בציריך

רץ הארוכות המצטיין קבע 28:27.02 דק’ בריצת ההזמנה ל-10,000 מ’ והשיג את הקריטריון הדרוש להשתתפות באליפות אירופה שתתקיים בקיץ בציריך לפני יומיים…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 14.01.2014
בלוג ריצה
0 תגובות

רץ הארוכות המצטיין קבע 28:27.02 דק’ בריצת ההזמנה ל-10,000 מ’ והשיג את הקריטריון הדרוש להשתתפות באליפות אירופה שתתקיים בקיץ בציריך

לפני יומיים קבע זוהר זימרו מאתלטי אורן השרון את הקריטריון לאליפות אירופה בריצת המרתון. הערב (שני) זימרו עמד על הקווים והדריך את חניכו איימרו עלמיה בניסיונו לקבוע את הקריטריון בריצת המסלול 10,000 מ’. צוות האימון של עלמיה, בראשותו של זימרו, אף דאג להביא ארצה מכתיב קצב מאתיופיה. חמישה רצים התייצבו על המסלול: עלמיה, מכתיב הקצב, חבריו של עלמיה לאגודה, גירמה אמרה ואדיסו נגה, ואחרון חביב היה דמסו זגייה מעירוני עפולה שהתאמן עם הרצים הללו תקופה ארוכה. כולם היו ממוקדים על אותה מטרה – לראות את חברם, שחזר זה עתה ממחנה אימון באתיופיה, קובע את התוצאה הדרושה לקריטריון.

דבוקת החמישה נפרדה אחרי 3 סיבובים, כאשר מכתיב הקצב, דג’מה היילו האתיופי, ועלמיה מקדימה, ואילו שלושת האחרים קצת מאחור. למרות הכל הקצב בשלביה הראשונים של הריצה לא התאים לתוצאת היעד המבוקשת. אחרי 4000 מ’ עלמיה, כפי שהוא עצמו העיד בסיום, הבין שמכתיב הקצב לא עומד בקצב הרצוי, השאיר לו שובל עשן ורץ קדימה. הקצב של עלמיה הלך ונהיה מהיר יותר בכל סיבוב – זו הייתה הדרך היחידה עבורו להדביק את הפער שנוצר בין הקצב הנוכחי לבין הקצב הרצוי.

עלמיה רץ באופן מהיר ביותר, אבל חכם, כדי לא לאבד יותר מדי כוח. בסיום הוא עוד הספיק לעקוף את מכתיב הקצב בסיבוב שלם, לנצח ולסיים בתוצאה פנטסטית של 28:27.02 דק’ – השלישית בטיבה בכל הזמנים, כאשר את שתי התוצאות הטובות יותר קבע חברו לאגודה, טסמה מוגס. עלמיה שיפר את שיאו האישי ב-43.27 שנ’, עם חציית קו הגמר עלמיה קרא, פעמיים, “שמע ישראל”. לאחר שהתאושש אמר: “אני מאושר מהתוצאה ומכך שעשיתי את הקריטריון לציריך. אחרי 4000 מ’ הבנתי שהפייסר שלי לא עושה את עבודתו כראוי והחלטתי לצאת קדימה לקצבים שאני יודע שעליי לעשות וזה באמת הוכיח את עצמו”.

חברו לאגודה, גירמה אמרה שסיים שני בתוצאה 29:20.80 דק’, שיפר אף הוא את שיאו האישי – ב-2.90 שנ’ ועבר את שם טוב סבג ברשימת 50 הטובים בכל הזמנים.

הריצה הערב הייתה אחת הטובות אי פעם מבחינת עומק, כאשר ארבעת הראשונים ירדו מ-30 דק’. דמסו זגייה שרק לפני שלושה ימים ניצח בריצה ל-10 ק”מ במסגרת מרתון ווינר טבריה, סיים הערב שלישי בתוצאה מצוינת של 29:38.96 דק’. אלמלא הריצה המתישה בטבריה ביום שישי, ייתכן כי גם זגייה היה משפר את שיאו. אחרון משפרי השיאים היה אדיסו נגה שסיים רביעי בתוצאה 29:46.48 דק’, שיפר את שיאו ב-58.58 שנ’ ועלה מהמקום ה-41 למקום ה-15.

צילום: תומר גמינדר

צילום תמונת פרופיל: עדי בראון

כתיבת תגובה