מרתון וירטואלי בשביל הנפש

בשקט, בשקט, התחילו לצוץ מרתונים וירטואליים, כפטריות אחרי גשם. הפייסבוק שלי מלא הצעות להשתתף במרתון, שבזמן רגיל יכולתי רק לחלום על כך….

מאת: שוש בלייכמן
בתאריך: 15.10.2020
בלוג בנושא ריצה זה החמצן שלי
0 תגובות

בשקט, בשקט, התחילו לצוץ מרתונים וירטואליים, כפטריות אחרי גשם. הפייסבוק שלי מלא הצעות להשתתף במרתון, שבזמן רגיל יכולתי רק לחלום על כך. כמו למשל מרתון לונדון, מרתון ניו יורק, מרתון פטגוניה מרתון מוסקבה ועוד רבים וטובים. וזה בסדר גמור, יש רישום, תעודה ומדליה והמחיר- תמיד יש הרשמה מוקדמת, גם אם המרתון בשבוע הבאה, כ- 25 דולר בלבד. מציאה ממש.

לא יעלה על הדעת, שאני לא אשתתף באיזה מרתון. כל שנה, אני רצה את כל ששת המרתונים שישנם בישראל. אפילו השנה, שנת קורונה 2020, הספקתי לרוץ את שלושת המרתונים שהיו בארץ. זה נראה כאילו זה היה בעידן אחר, היסטוריה רחוקה, אבל זה קרה השנה, מינואר ועד סוף פברואר, טבריה, ים המלח ותל אביב עוד לפני עידן הקורונה. אולי זה הזוי, אבל המרתון נותן לי באופן אירוני כלשהו, טעם לחיים.  אני מציבה יעד, מתכוננת, רצה לפי תוכנית ברורה ומתקדמת בקצב שלי. עד שמגיע היום הגדול, בדם שלי זורמים הרבה ג’לים ומשקאות איזוטוניים, וזה כל הכיף בריצות ארוכות.

אני ממשיכה לרוץ כמובן, גם עכשיו, אפילו בסגר. אפילו שחם, לח ולא כל כך נעים. אבל אין כמו הדבר האמיתי, ריצה אמיתית. אני רוצה לעמוד על קו הזינוק, רוצה להרגיש את האדרנלין זורם באוויר, את ההתרגשות, את יריית הזינוק, ולאחר כמה שעות, לעבור את קו הסיום. היעד שלי די צנוע אבל אם אני עוברת את קו הסיום, אני מנצחת, 4 שעות, 5 שעות מה זה חשוב, העיקר הכרוז שצועק את שמי בהתלהבות, הקהל המריע והתחושה שעשיתי את זה שוב, וממש ממש לא באופן וירטואלי.

אבל יש משהו מרענן גם במציאות מדומה. המרתון הווירטואלי פותח בפני אופציות חדשות. אני יכולה לטוס בכאילו במחלקה ראשונה, בלי חשש למחלות ובלי בדיקות קורונה, לקנות בגדי ספורט איכותיים ובעיקר נעלי ספורט בדיוטי פרי וירטואלי ולרוץ במהירות חלומית במרתון וירטואלי, לסיים בתוצאה נהדרת, לקבל תעודה ומדליה בדאר, וכל זה בסבבה בלי לזוז מהספה בסלון.

כתיבת תגובה