מרוץ עין גדי- חוויה ספורטיבית ואתגרית

מרוץ עין גדי – חוויה ספורטיבית ואתגרית ומסלולי טיול המותאמים לכל המשפחה באזור ים המלח מרוץ עין גדי המסורתי, הסוגר את עונת…

מאת: מרתון ישראל
בתאריך: 18.02.2013
בלוג ריצה
0 תגובות

מרוץ עין גדי – חוויה ספורטיבית ואתגרית ומסלולי טיול המותאמים לכל המשפחה באזור ים המלח

מרוץ עין גדי המסורתי, הסוגר את עונת המרוצים ופותח את עונת המרתונים, מתקיים זו השנה ה-30, מדובר באירוע של חוויה ספורטיבית, אתגרית וכיפית בים המלח עם פעילויות ואטרקציות נוספות לרגל חגיגות ה-30. בתוכנית: חצי מרתון עין גדי, המרוץ לפסגת מצדה, סופשבוע של הכנה למרתונים וסופשבוע ספורטיבי VIP. הרשמה למרוצים:www.eingedi-run.co.il

מועצה אזורית תמר והחברה הכלכלית חבל ים-המלח מזמינים את הציבור לקחת חלק במרוץ עין גדי הבינלאומי ה-30 ע”ש גיורא ותומר רון, שיתקיים בפברואר 2013.

השנה יכלול המרוץ את המרוץ לפסגת המצדה (שישי, 15/2), המורכב מ-2.5 ק”מ של טיפוס בשבילי עפר רכים וקשים, דרכים מסולעות ו – 750 מדרגות אבן, מאתגר את הרצים במעלה שביל הנחש, וניתן לביצוע בריצה או הליכה.

בעין גדי EXPERIENCE (שבת, 16/2), יתקיימו ריצות למרחקים של חצי מרתון10 ק”מ, 10 ק”מ הליכה ומקצה לילדים באורך 2 ק”מ. כל המרוצים יצאו ממרחצאות עין גדי –סי אוף ספא (4 ק”מ דרומית לקיבוץ עין-גדי).

במסגרת סופשבוע של ריצה בים המלח, יתקיים סופ”ש של אימונים (14-16/2) אותו יעביר דניאל קרן. המחנה מיועד לרצים ולבני משפחותיהם, שיוכלו ליהנות מהסביבה ומהפעילויות השונות המתוכננות. המחנה מתאים לאילו הרוצים להשתתף במרוץ של 10 או 21 ק”מ ולאילו הרוצים לרוץ בסביבה יפה ובאווירה אחרת.

המרוץ החל כמסורת ע”ש גיורא ותומר רון, שני הבנים למשפחת רון, חברי קיבוץ עין גדי, שכל מי שהיה לו העונג להכיר אותם בעבר מעיד עליהם שנחישות ודבקות במטרה לצד הריצות הארוכות הם אלה שאפיינו אותם. השניים היו אצנים בנשמתם וכעת, בעקבות חלומם, מרוץ עין גדי מצליח לסחוף אחריו אלפי רצים מכל רחבי הארץ. השנה יוכלו הנרשמים למרוצים ליהנות גם מפעילויות והפנינג לכל בני המשפחה: מופעי מוזיקה חיה, פינות יצירה, דוכני אוכל, תערוכת אקספו מקצועי ועוד. חברת “מרתון ישראל“, המתמחה בשיווק אירועי ספורט ומשלבת בפעילותה ערכים חשובים של תרומה לקהילה ועידוד תיירות פנים ותיירות נכנסת, מרכזת פעילות ענפה מול קבוצות הריצה בארץ. כחלק מהאסטרטגיה של “מרתון ישראל” – הפועלת בשיתוף עם “פורום פקטור” שמפיקה את אירועי ים המלח – במרתון עין גדי בא לביטוי קונספט חדשני וייחודי, לפיו קבוצות הריצה מהוות עוגן משמעותי במרוץ, המשמש כסוף שבוע שכולו הכנה מרוכזת לעונת מרתונים.

לא רק מירוץ עין גדי: מסלולי טיול המותאמים לכל המשפחה באזור ים המלח

לצד מירוץ עין גדי, שיתקיים במשך סוף השבוע (14-16.02) למרגלות קיבוץ עין גדי, מציע אזור התיירות שלחוף ים המלח מגוון רחב של מסלולים ואתרי בילוי לכל המשפחה- הן לספורטיביים שבינינו והן לאלה הנהנים ממנוחה ומרגיעה באזור הנמוך בעולם.

טיולי אופניים:

מי שמגיע לרוץ במהלך סוף השבוע, יוכל לרדת לים המלח כשהוא מצויד באופניו ולצאת במהלך סוף השבוע לטיולי אופניים במזג האויר המושלם שמספק בימים אלה האזור. הצעות למסלולים:

חריץ בחוואר

טיול מעגלי בכיכר דרום ים המלח. מהכניסה למושב עין תמר יוצאים צפונה על כביש הגישה, אחרי כקילומטר וחצי פונים לדרום־מערב ונכנסים לוואדי צר המוביל אותנו עד כביש הערבה. פונים שמאלה )דרום־מערב( בדרך עפר מקבילה לכביש ואחרי כ־600 מטר פונים שמאלה דרום) לדרך משולטת לנחל אביה. מדוושים במורד הנחל עד שפכו לנחל אמציהו, פונים שמאלה צפון־מזרח), מדוושים במורד נחל אמציהו ומשלימים בעין תמר 29 קילומטר של הרפתקה בנופי חוואר הלשון. הניווט לא מסובך אך הטיול לא קל, בעיקר בגלל הרכיבה הממושכת בערוץ החריץ ומשטר הרוחות. אתרי הטבע והנוף יוצרים שילוב מיוחד, בין נופים מדבריים צחיחים ונאות מדבר עם בריכות ומפלי מים, עטורי צמחייה מגוונת ובעלי חיים מסוגים שונים.

נחל חימר

חימר הוא טיול לא מעגלי במדרונות ובנחלים שבין מישור רותם להר סדום. מגבעת זרון, ליד כביש ערד־צומת זוהר, מטפסים מערבה, במקביל לנחל חימר, שמתייבש בימים אלה לאחר השטפון האחרון. בשולי מישור רותם פונים דרומה ומבריכות מפעלי ים המלח מזרחה במגמת ירידה החוצה את מצוק ההעתקים במעלה עזגד. מגיעים למישור עמיעז, פונים צפונה וגולשים בנחל פרצים המופלא עד צומת זוהר, שם מסיימים כ־ 50 קילומטר של נוף מדברי מרהיב. הטיול כולל טיפוסים, רובם מתונים. חלק מהדרכים טרשיות אך לא דורשות טכניקה מיוחדת. כמעט כל המסלול מסומן בסימון שבילים והניווט פשוט. איך מגיעים? נוסעים לכביש 31 , לקטע המחבר את ערד עם צומת זוהר.

בקילומטר 67 מבחינים מדרום לכביש בגבעת זרון -גבעה בהירה עם פתח מערה מרובע. מהכביש

אל הגבעה מובילה דרך מסומנת אדום.

טיולים משפחתיים:

מי שירצה להתמיד בפעילות הרגליים במהלך סוף השבוע, מוזמן לצאת לטיולים רגליים ברמת קושי נמוכה-בינונית, המותאמים לכל המשפחה. בנוסף, מוצעים כאן גם מסלולים לרכבי שטח, למי שמעוניין לצפות בנופים המרהיבים דרך חלון המכונית, או למי שמלווה בילדים קטנים שההליכה עלולה להיות קשה להם.

המסלולים מסומנים לכל אורך הדרך, ובתקופה זו של השנה תוכלו לפגוש מטיילים רבים הצועדים עמכם.

מאשת לוט ועד מערת הקמח (מסלול רכוב)

נפתח את טיולנו בצומת נווה זוהר ומשם נמשיך דרומה. ממזרח משתרעות בריכות האידוי של ים המלח וממערב הרי יהודה והר סדום. לאחר כחצי קילומטר נפנה מערבה במקום שבו מוצב שלט ונעלה אל מאגר חימר. במקום שלט הסבר עם נתוני רקע על המאגר ותכולתו. מומלץ להצטייד במשקפת. לאחר עצירה נחזור לכביש 90 ונמשיך דרומה. לאחר כארבעה קילומטרים נעבור על פני גל אבנים גדול – מצד גוזל. המשך נסיעה של עוד כארבעה קילומטרים יוביל אותנו לאתר אשת לוט. כאן מומלץ לרדת מן הרכב ולהשקיף על הסלע עם דמותה של הגברת. ניתן לקחת גושי מלח קטנים ממחצבת המלח למזכרת. לאחר החניה הקצרה ממשיכים להדרים עוד כשני קילומטרים למחנה העובדים ההיסטורי – סדום, שבימים אלה נמצא בתהליך שיקום ושימור. זה המקום להביט במזח העץ הנכנס לתוך המים. ממשיכים לנסוע עוד שלושה קילומטרים דרומה ומגיעים לנחל פרצים. מחנים את הרכב וממשיכים ברגל דרך ערוץ הנחל עד מערת הקמח )המערה סגורה למבקרים. יש להתעדכן בתחנת המידע האזורית, טל’ 08-9975010. חשוב להצטייד במים ובפנסים.

אורך המסלול כ־ 60 ק”מ (6-7 שעות טיול). הטיול מתנהל ברובו על כבישים סלולים וחלקים בדרכים ראויות לנסיעה. המסלול נוח וברור ברכב פרטי או ברכב קבוצתי. לטיול בשטחים החקלאיים נדרש תיאום מראש וליווי של אנשי המושבים במקום. מידע על כך ניתן לקבל בתחנת המידע.

מנחל בוקק לכיכר סדום (מסלול הליכה)

מכביש 31 נרד אל ים המלח, נחנה את רכבנו סמוך למלון מרידיאן, ומכאן נצא לטיול רגלי של כשעה וחצי בערוץ נחל בוקק. מיד עם רדתנו תחת הגשר בעקבות השילוט שבמקום, נמצא עצמנו בערוץ הירוק, שבו זורמים מים כל השנה ובריכות שניתן להשתכשך בהן. המסלול קל להליכה ומסומן בצבע שחור.

מעין בוקק נדרים, דרך מפעלי ים המלח, אל עבר כיכר סדום – למושבים נאות הכיכר ועין תמר. נעצור באתר פטה מורגאנה – אירוח וארוחות באווירה מדברית, סיורים חקלאיים, קטיף עצמי של עגבניות שרי, טיולי גי’פים ואופניים.

הסיורים משלבים כניסה לסדנאות אמנים, סיפורים על האזור וההיסטוריה שלו. ניתן לטייל לאורך הסוללה של נחל הערבה וגבול השלום עם ירדן, לבקר בחממות ובשדות ולהגיע לחוות הניסיונות ולבריכות הדגים המיוחדות של עין תמר

כתיבת תגובה