מרוץ חרמון אילת 2014: "מחפשים קשר עם השטח"

זוהי השנה השניה ברציפות שקבוצת “רצי אביב”, חברותא של בחורים צעירים בגילאים 39-56 אשר רצים וחולקים ארוחות בוקר שנים רבות, מקיימת מרוץ…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 16.02.2014
בדף הבית
0 תגובות

זוהי השנה השניה ברציפות שקבוצת “רצי אביב”, חברותא של בחורים צעירים בגילאים 39-56 אשר רצים וחולקים ארוחות בוקר שנים רבות, מקיימת מרוץ שליחים מיוחד מהחרמון לאילת אשר יחצה את ארצינו לאורכה מצפון לדרום.

במרוץ חרמון אילת הראשון רצו הרצים כ-626  ק”מ. המרוץ נמשך כ 62 שעות ונבנה במתכונת משולבת של ריצה משותפת ומרוץ שליחים של 11 רצי קבוצת אביב. המסלול כלל כבישים מקומיים ודרכי עפר מרכזיות. המטרה המוצהרת של המרוץ היתה איסוף תרומות עבור הוסטל הצפון טבריה, מקום קטן המנוהל על ידי אנשי צוות צנועים, שמצליחים עם תקציב ציבורי זעום אבל המון מקצועיות ולב גדול לספק בית חם ותכניות שיקום מרשימות לנערים בסיכון. ואכן, המרוץ והתרומות הצליחו מעבר למצופה וכ-128,000 שקלים נאספו ונתרמו ישירות לעמותת ענב האחראית על הוסטל טבריה. הכסף איפשר לצוות ההוסטל מרחב פעולה בפעילויות חברתיות במשך השנה כמו לדוגמא חוג ימאות בכנרת, טיולי שטח, בניית מחסן לציוד טיולים, ופעילות תרבותית מגוונת. במהלך השנה נשמר והתחזק הקשר בין רצי אביב להוסטל טבריה והנערים החדשים שהגיעו להוסטל, הוצפו במורשת הקרב ומצפים בכליון עיניים למרוץ השני.

מתברר שעבור הרצים, המרוץ הראשון היווה למעשה חזרה גנרלית  למרוץ השני, שיוזנק מהחרמון ב-17 לאפריל ויסתיים ב-20 לאפריל ערב החג השני של פסח באילת. התכנון הוא לשדרג את המרוץ בכל האספקטים שלו. ראשית, בנוסף להוסטל טבריה יאמצו הרצים השנה הוסטל נוסף (בית אשל) של עמותת ענב מבאר שבע ויעד התרומות הועלה על ידי רצי אביב ל-300,000 שקלים. בנוסף, המרוץ כולו יהיה מרוץ שליחים כאשר צמיד מיוחד שנתרם על ידי המעצבות עינת אגסי ותמר הראל קליין (“אגס ותמר“) יועבר בין רץ לרץ. הכי חשוב, החצייה של הארץ לארכה תתבסס על ריצות שטח נטו עם עלייה מזערית על כבישים מקומיים, ויהיה ניתן לעקוב בחי בכל רגע נתון אחרי הרץ התורן בעזרת טכנולוגיה לווינית באדיבות חברת עולם קטן. לשם תכנון המסלול ופתיחת הציר הוקם צוות מיוחד של חובבי טבע וארץ ברשותם של אריאל יהודאי ממעלה החמישה ומנחם מרקוס מהר אדר מתכנני המסלול, וכן דניאל פיינמן ודודו מלכה נהגי שטח מקצוענים אשר נידבו את רכבם על מנת להכין את המסלול מראש. כפי שניתן להתרשם מהתמונות של מבצע פתיחת הציר המסלול מרהיב ביופיו, והמעברים מאבני הבזלת והצמחיה בצפון למישור החוף, לשפלה, גב ההר ומאוחר יותר לאקלים המדברי יוצרים רצף מרתק ומאתגר כאחד.

יש לציין שתנועות נוער, חיילי צה”ל, בתי ספר וקבוצות ריצה של חברות מסחריות ישתתפו השנה בחלקים של המרוץ. למשל, קבוצת הריצה של חברת או פי סי רותם שתומכת במיזם תצטרף לקטע באזור ערד בנוסף, חברת נייקי ישראל החליטה לתת חסות לארוע ולתרום ציוד ריצה, צפריר גולן המאמן הידוע של קבוצת nitro התנדב לאמן השנה את נערי ההוסטלים ולהכין אותם לקראת השתתפות פעילה בחלק מקטעי המרוץ.  למידע רחב יותר על המרוץ ולתרומות ניתן לבקר באתר של מרוץ חרמון אילת http://www.hermoneilatrace.co.il ובמיוחד בעמוד הפייסבוק של מרוץ חרמון אילת https://www.facebook.com/hermon.eillat

במפעל השנתי הזה אנחנו לא מפסיקים ללמוד על יחסי הגומלין שצריכים להתקיים בין ספורט הפנאי שלנו והתרומה לחברה הישראלית. נכון שתרבות הריצה והספורט של אוכלוסיות חזקות בארץ הולכת ומתעצמת, אך באותו הזמן  גדלים הפערים מאוכלוסיות מוחלשות יותר, ונוצרות סביבות המובילות נערים בעלי פוטנציאל מצוין למקומות מסוכנים. בכל פגישה שלנו עם אנשי ההוסטל והנערים למדנו שיש אנשים וארגונים אשר מבצעים ממש בשעות הפנאי שאנחנו רצים עבודת קודש גם עבורנו. עבודה זו דורשת גם היא תכנית, התמדה, דבקות במטרה, משמעת עצמית ורוח צוות. האין אלו בדיוק הערכים בשבילם אנחנו רצים בקבוצה!

לפרטים נוספים:
אנא פנו דרך אתר המרוץ  http://www.hermoneilatrace.co.il/ContactUs.aspx

hr66002

כתיבת תגובה