מהו עיסוי ספורטאים ?

  עיסוי ספורטאים כשמו כן הוא, עיסוי המותאם לצורכיהם של ספורטאים מקצועיים וכמו כן לאלו העוסקים בפעילות גופנית מאומצת. מי שעוסק בפעילות…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 30.03.2016
בריאות
0 תגובות

 
עיסוי ספורטאים כשמו כן הוא, עיסוי המותאם לצורכיהם של ספורטאים מקצועיים וכמו כן לאלו העוסקים בפעילות גופנית מאומצת. מי שעוסק בפעילות גופנית מאומצת וסדירה יודע כי לאחר כל אימון יש למתוח את השרירים על מנת שלא יתכווצו ויגרמו לכאב ונזק לא הפיך העיסוי מתמקד ברקמות ושריר, שנועד למנוע פציעות ולאושש את הגוף לאחר פעילות.
 

אורל - עיסוי ספורטאים

אורל – עיסוי ספורטאים


עיסוי ספורטאים משלב אלמנטים רבים מעיסוי רקמות עמוק, שבדי, שיאצו, רוטציות (הנעת מפרקים), מתיחות ופיזיותרפיה. המטרה היא בעצם  טיפול בבעיות פיזיות קיימות כמו: בעיות במפרקים, שרירים תפוסים, הגבלות בתנועה, התכווצות שרירים, דלקות קשות, שרירים נפוחים…ושיפור תפקודי המערכות בגוף:  שיפור לחץ הדם, שיפור גמישות ומניעת פציעות, עידוד רמת החמצון בשריר, עזרה בניקוז רעלים שמצטברים בשרירים ועוד…- זוהי למעשה המניעה. הפחתת הסיכון לפציעה.
 
מהי תדירות הטיפולים הרצויה?
כמות הטיפולים תלויה בתדירות האימונים והתחרויות, כשבפעילות אינטנסיבית יותר, ההמלצה היא טיפולעיסוי פעם עד פעמיים בשבוע, כאשר העיסוי יעשה אחרי אימון ולא לפני.,וכמובן שמומלץ  שלמטופל יהיה יום פנוי בכדי לאפשר לרקמות הגוף למקסם את השפעת העיסוי הספורטיבי.
 
תוצאת של מחקרים הראו כי:
א.   עיסוי ספורטאים משפר את ביצועי האתלט  ב- 29%-36%
ב.   עיסוי ספורטאים מוריד את פציעות הספורט ב – 30%-40%
 
לספורטאים המכירים את תגובת גופם לעיסוי, מומלץ לתאם עיסוי כ 3 ימים לפני תחרות, וכיומיים לאחר תחרות ( לא קודם ).  לספורטאים המתאמנים לתחרות גדולה בפעם הראשונה מומלץ לא לתאם עיסוי ראשון בסמיכות לתחרות וזאת בכדי למנוע מצב שבו העיסוי גורם לריאקציה שתכביד על הגוף.
* מומלץ לא לתאם עיסוי כאשר יש פצעים פתוחים לאחר נפילה או תאונה, במקרים של לחץ דם לא תקין, עייפות או תחושה כללית לא טובה.  בכל מקרה שכזה מומלץ להתייעץ עם המטפל לפני ההגעה לעיסוי עצמו.
 
Printקליניקה “אורֵל”-מרכז טיפולים ברפואה משלימה
 
הקליניקה נמצאת במרכז ספורט בהוד השרון, שמה לה למטרה לעודד ולהכיר בחשיבות העיסויי טיפול  תקופתי לשיפור הבריאות ומניעה לספורטאים בפרט.
 
אורֵל היא יוזמת ומפעילת הקליניקה, מטפלת וותיקה כ 18 שנה, ספורטאית בעבר, בוגרת אוניברסיטת ת”א ומכללת תמורות לשיאצו בהיבט הרפואה הסינית, מעסה בכירה ומפתחת שיטה המשלבת עיסוי רקמות רכות עם טכניקות מהשיאצו- שיטה שמשלבת פיזור חסימות ותקיעות של זרימת דם עם חיזוק אזורים מוחלשים.
צוות הקליניקה הנו קטן ואיכותי, מטפל ברפואה סינית, מעסה רפואי וספורטאים (מעסה של מכבי תל אביב בכדורגל), טווינא- מתמחה בצוואר וגב תחתון, מעסה רקמות עמוק ותזונאית אירדיולוגית (מאבחנת באמצעות גלגל העין).
אורל - חדר טיפולים

כתיבת תגובה