לשבור את שיאי הרגש

כמעט בכל מרוץ אנחנו פוגשים את רצי הקבוצות החברתיות. במרוץ העגור הן בלי ספק שלטו בשטח וכבשו את לבבות כולנו. האלופים המיוחדים של מרוץ העגור 2018

מאת: מורן מישל
בתאריך: 26.11.2018
אירועים
0 תגובות

צילום: תומר פדר


בשבוע שעבר התקיים מרוץ העגור באגמון החולה, שידוע כמסלול מצויין לשבירת שיאים אישיים במקצי 10 ק״מ וחצי מרתון.
כאלפיים רצים הגיעו לחגיגת הריצה הזו ואפילו מזג האוויר התעלה על עצמו וסיפק תנאים מושלמים לריצה בנוף המשגע של האגמון ולצד העגורים שנחו בשדות וריחפו לעתים מעל לראשי הרצים. אבל בצד כל אלה, מרוץ העגור, מהיווסדו, מתגאה בהיותו מרוץ בעל אופי חברתי, שבמהותו שואף לקרב את הקהילה ולהביא אל קדמת הבמה אוכלוסיות מיוחדות. לכן לא פלא שלמרות השיאים האישיים והמרגשים שזכו להגיע אליהם רבים מן הרצים, דווקא המקצה העממי לחמישה ק״מ היה המרגש מכולם, השמח מכולם ושגרם לכולנו להמריא לשיאי התרגשות חדשים.
קבלו בהרבה כבוד ארבע קבוצות שאי אפשר היה להתעלם מהן במתחם הכינוס ועל המסלול. לזה מתכוונים כשאומרים אצלנו #השראה.
מנצחים באתגרים 


עמותת אתגרים עוסקת בשילוב חברתי של אנשים מיוחדים באמצעות ספורט אתגרי.
הקבוצה של עמותת אתגרים צבעה את מתחם מרות העגור בכתום, צבע חולצות הקבוצה בכל פעילויותיה. עשרות רצים שבאו לבלות את הבוקר בריצה משותפת ולהוכיח שאין גבול ליכולת, גם כאשר יש מגבלות.
בין הרצים שריגשו אותנו כל כך פגשנו את מחמוד חמודה, רץ עיוור, ואלעד מרום שליווה אותו, אשר סיימו את מקצה חצי המרתון והמשיכו לרוץ עם חבריהם במקצה העממי.

על קו הזינוק והסיום עמד מאמן הקבוצה ואיתו כמה מהמתאמנים והמלווים שעודדו בדבקות את כל הרצים שחצו את קו הסיום בהתרגשות גדולה שאיש לא נותר אדיש למולה.

שווים לרוץ ביחד

בין מאות הרצים בלטו הרצים בחולצות הכחולות, שהגיעו משורת הכחולים של משטרת שפרעם. ״שווים לרוץ ביחד״ הינה קבוצה של אנשי משטרת שפרעם אשר ליוו את תלמידי בית ספר חורשה ומשפחותיהם.

ביה”ס חורשה החל את דרכו כקבוצה אחת בת ארבעה ילדים בקיבוץ חניתה בשנת 1994 והפך מקץ חמש שנים לבית ספר על-אזורי חורשה – לילדים לקויי תקשורת ואוטיזם.

בית הספר נותן מענה חינוכי טיפולי לילדים בעלי קשיים מורכבים וכיום מכיל 11 כיתות ברצף גילאים 6-21. התלמידים מגיעים מכל אזור הצפון ומהווה מקור תמיכה חשוב למשפחות, ומקור אושר ולמידה לילדים.

זכות גדולה ומרגשת היתה לראות את חברי הקבוצה, ערבים, יהודים, מבוגרים וילדים, בעלי לקויות ושאינם בעלי לקויות, רצים זה לצד זה בשיתוף פעולה ובעידוד הדדי מקו הזינוק אל קו הסיום, ומקיימים את חזון הקבוצה: שווים לרוץ ביחד.

צילום: תומר פדר


רצים עם דרור 
אי אפשר היה לפספס את הקבוצה שבאה לחלוק כבוד לדרור שלזינגר, בן קיבוץ שדה מנחמיה, שנפטר ממחלה לפני שנה.
את מתחם הכינוס והשבילים גדשו עשרות רבות של רצים בחולצות כחולות שהגיע מכל רחבי הארץ להנציח ביחד עם משפחתו את זכרו של דרור אהובם.

צילום: תומר פדר


מרוץ העגור התקיים בדיוק ביום אזכרתו של דרור, וחברת המשפחה סיפרה שהישר מחגיגת הריצה השמחה המשיכו חברי הקבוצה, מבוגרים וילדים, אל האזכרה ובכך השלימו מעגל לזכרו של דרור יקירם.

רצים בזיו

קבוצת ״רצים בזיו״ של המרכז הרפואי זיו צפת משתתפת זו השנה השלישית במירוץ העגור השכן.
בקבוצה חברים עובדי המרכז הרפואי וסטודנטים לרפואה המתמחים בזיו. הקבוצה הוקמה על בסיס חזון המרכז הרפואי לקידום בריאות העובד והקהילה, והמרוץ הוא הזדמנות מצויינת להגשים את החזון.

הקבוצה הוקמה ע״י ד״ר רון גולן, מומחה ברפואת ספורט, ושרון קורן, מנהלת קשרי חוץ, ובעידוד ותמיכה מלאה של מנהל המרכז הרפואי ד״ר סלמאן זרקא. מאמן אותה דן אלתרמן, שהשתתף אף הוא במרוץ במקצה חצי המרתון, ומנהלת אותה יעל קדוש מהמחלקה הכלכלית.
הקבוצה מתאמנת מדי שבוע בתוך בית החולים ומעודדת את כלל העובדים להצטרף לאימונים. במרוץ השנה השתתפו 30 עובדים בכל המקצים. אותנו הם שכנעו, בשביל הבריאות!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יש גם לכם קבוצת ריצה חברתית ומיוחדת שתרצו לספר עליה? כיתבו אלינו >>

כתיבת תגובה