"לרצון אין גבולות" על טובה קידר וניקול אביטל

  אחרי שחצו את גיל 65, טובה קידר וניקול אביטל ממשיכות לכבוש פסגות חדשות, הן שתי הנשים שיתחרו בקטגורית הגיל הגבוהה ביותר…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 12.02.2016
אופניים
0 תגובות

 
אחרי שחצו את גיל 65, טובה קידר וניקול אביטל ממשיכות לכבוש פסגות חדשות, הן שתי הנשים שיתחרו בקטגורית הגיל הגבוהה ביותר במרוץ גראן פונדו ערד ים המלח, שיערך ב-5/3/2016, מסלול מפותל ומשופע באורך 155 ק”מ משלב עבורן אתגר עם הנאה רבה.
“אני אישה של הקצה, כמה שיותר מאתגר – כך אני יותר מתחברת. יש לי דרייב והרבה כוחות, כי בעיני, לרצון אין גבולות,” אומרת ניקול אביטל, רגע לפני שהיא יורדת עם קבוצת הרכיבה שלה למחנה אימונים בים המלח, לקראת מרוץ הגראן פונדו. “יש קבוצה שעושה 90 ק”מ ויש 155 ק”מ. זה ברור איפה אני בחרתי להתאמן. אני הישגית מאוד.”
זה לא כל כך ברור כשחושבים על הגיל. ניקול אביטל, רק בת 66, וטובה קידר, בת 67 בסך הכל, ממחישות הלכה למעשה שלרצון אין גבולות, ואם ישנם – הרי שאלו גמישים. הן שתי הנשים המבוגרות ביותר העומדות להתחרות במרוץ גראן פונדו ערד ים המלח, שיתקיים ב-5/3/2016.

ניקול אביטל - רכיבת כביש

ניקול אביטל – רכיבת כביש


איך הגעתן לרכיבת אופניים?
טובה קידר ישרמן אילת 2016

טובה קידר ישרמן אילת 2016


טובה: “אני מורה למקרא והיסטוריה בתיכון, ולפני 20 שנה רכבתי באופני שטח עם בעלי המנוח. לאחר שהוא נפטר, החברים שלו הורידו אותי לכביש. כרוכבת אופניים רכבתי כמעט 500 ק”מ בשבוע. התחלתי להתחרות, והגעתי למקומות ראשונים. הייתי טובה, אבל גם לא היו הרבה מתחרות בגילאים שלי. לפני שבע שנים בערך התחלתי להשתתף בטריאתלונים, ועשיתי איש ברזל בקיץ האחרון, בגרמניה. לאחרונה סיימתי את חצי איש ברזל החמישי שלי, בישראמן באילת.”
ניקול: “אני עובדת באדריכלות ובעיצוב פנים, ובצעירותי למדתי בוינגייט. תמיד הייתי מחוברת לספורט, ושילבתי פעילות גופנית בלוח הזמנים שלי. התחלתי עם רכיבות שטח, להנאתי. רכבתי בקבוצה ועברתי לסינגלים. עשיתי את כל המסלולים המטורפים ביותר בארץ, ואז נדלקתי על הרעיון של רכיבת כביש. ניסיתי והתלהבתי. מאז אני רוכבת באופני כביש, ועשיתי כבר כמה דברים מורכבים כמו רכיבה מקבילה למסלול הטור דה פראנס, רכבתי במשך שמונה ימים בגארדה באיטליה, ובארץ במסגרת מחנות אימונים, רכיבות שגרתיות והגראן פונדו רכבתי במרבית מסלולי הכביש.”
ניקול אביטל - ישרמן אילת 2016

ניקול אביטל – ישרמן אילת 2016


ממה את נהנית ברכיבה?
טובה: זה כיף לי ומעניין. אני הרבה פעמים מוצאת את עצמי רוכבת גם כשהפלטון בורח לי, ואני מחייכת ומסתכלת על הנוף. אמנם קמתי בארבע בבוקר, אבל אני מרגישה טוב על האופניים. יש חבורה שאני רוכבת אתה, צעירים מפרגנים, וזה חשוב מאוד. אני שומעת מהם הרבה – “כשאני אהיה גדול, אני רוצה להיות טובה…”
ניקול: “רכיבת אופניים היא ספורט עם אדרנלין המשתחרר במהלך הרכיבה ובגמר הרכיבה, וזה משהו שלא פוסק. אני יכולה לחזור אחרי 100 ק”מ של רכיבה, ואני עדיין עם מרץ, ויכולה להזיז את הכל ב-180 מעלות. אני נהנית מהחברותא ומהאתגרים. השתתפתי בישראמן האחרון באילת ונלחמתי שם ברוח. זכיתי בשלשות של האופניים במקום השלישי, וזה נותן לי הרבה.”
 
הגיל משפיע על הרכיבה?
טובה: “מאז שאני עושה טריאתלון, רכיבת האופניים שלי ירדה מבחינת הנפח וגם היכולות. אנשים אומרים לי שזה בגלל הגיל, אבל אני לא יודעת. המאמן שלי, תום מרמלי מקבוצת טריי הארד הוריד לי את יחידות האימון, לאחר שבישראמן האחרון הגעתי לאותה תוצאה כמו לפני שלוש שנים. בגראן פונדו, אני לא עומדת להתחרות באף אחד. השאיפה שלי היא לסיים, אני הכי אוהבת לרכוב בלי לחץ, כי אני רוצה ליהנות מהרכיבה ומהיום הזה. השתתפתי כבר בכמה מרוצי גראן פונדו, וביקשתי מהראל נחמני שיארגן גם בישראל. אז אני מאוד שמחה שזה קורה.”
רוכבי אופני כביש - גראן פונדו ערד ים המלח 3-5.3.16
 
להרשמה: www.granfondo-deadsea.co.il
למידע נוסף: www.facebook.com/GranFondoDeadSea
 
 

כתיבת תגובה