לרוץ בקצב המוזיקה

כשאנחנו מדברים על ריצה ומוזיקה כבר מזמן אין לנו אוזניות באזניים, אנחנו מדברים על החוויה השלמה, כמו שנהוג במרוצים הגדולים בעולם, כמו שמתחילים להבין גם בארץ

מאת: מורן מישל
בתאריך: 01.11.2018
אירועים
0 תגובות

פעם, ציוד חובה לכל רץ היה זוג אזניות משוכללות שיחזיקו אותו לאורך המרוץ הארוך, במיוחד בשלבים הקשים והמייאשים, במיוחד כשהקיר איים להגיע או כדי להפיג את תחושת הבדידות. אבל לאט לאט, עם הפיכת הריצה לספורט חברתי יותר ונחלתם של הרצים החובבים, החוויה מקבלת חשיבות גדולה יותר, היכולת להיות נוכח בחוויה מתבקשת והמוזיקה הופכת להיות חלק מהמסלול.

אז מה הסיפור של הריצה והמוסיקה?

יש שיגידו שהמוזיקה מעבירה להם את הזמן, יש שהיא עוזרת להם לשמור על קצב ולהגיע לתוצאה הרצויה, אבל הרוב פשוט נהנים ממנה, לכן במרתונים הכי גדולים בעולם המוסיקה היא כבר מזמן חלק מהמרוץ. לאורך המסלול תמצאו תחנות מוסיקה כחלק מהאירוע עצמו – עמדות דיג׳יי לוהטות, מתופפים, להקות ומעודדים שמכניסים לרצים החולפים הפניהם בוסט גדול מאוד של אנרגיה להמשך הדרך.
אצלנו, במרתון ישראל, המוסיקה הפכה לחלק מהדי.אנ.איי של המרוצים, לכל לאורך המסלול עצמו, אבל גם בזינוק ובסיום, ומעבר לכך – תמצאו מרוצים שלאחריהם מגיעה מסיבה שהיא חלק בלתי נפרד מאירוע הריצה.

צילום: תומר פדר


מרתון התנ״ך נפתח ומסתיים כבר ארבע שנים בחגיגה של מוזיקה שמלווה במעגל מתופפים אנרגטי וקצבי וחבורת שופרות שמשווה לאירוע את האופי המיוחד שלו. לצד התפאורה המרגשת, הנוף המפעים והחוויה המאתגרת במרוץ הזה, המוזיקה הפכה לחלק בלתי מפרד ולאחד מסימני הזיהוי שלו. הרצים נלהבים בזינוק ומאושרים למשמע הלמות התופים והקצב הסוער בשער הסיום.

צילום: איתמר גרינברג


את המוזיקה במרוץ תנ״ך תש״ח 2018 אי אפשר לשכוח. בכפר תנ,ך תש|ח היא נכחה כל הזמן, החל מההופעה של סי היימן בלילה, דרך במת הדיג׳יי שפעלה לאורך הערב ובקו הסיום בקבלת הרצים ובמקצה חצי מרתון בין היקבים בכל יקב חיכתה עמדת מוזיקה עם שאנסונים צרפתיים מקפיצים כדי להוסיף לאווירת חגיגות הבוז׳ולה הקרבות, שהקפיצו את הרצים לגבהים חדשים.

צילום: איתמר גרינברג


רייב זריחה ואפטר פארטי

צילום: תומר פדר


רצי חצי המרתון בערד מצדה פגשו קור בלתי צפוי בשעת הזינוק שהופג מיד עם עליית הווליום והפיכת קו הזינוק למסיבת קרחנה שהעלתה את הדופק לקראת הריצה. ההתלהבות נמשכה גם לאורך המסלול כולו ובנקודת הסיום פגשו הרצים את רייב הזריחה בחצי שהפך לחוויה בלתי נשכחת ושבלי ספק יהפוך למסורת.

צילום: תומר פדר


וכעת לפנינו ה-מסיבה בהא הידיעה. המרתון המדברי באילת הוא אירוע שיא בכל שנה, לא רק בגלל הייחוד של המסלול ואווירת המדבר, אלא משום שרוב המשתתפים בו מגיעים ליהנות מסופ״ש שלם של חוויית מרתון, ממש כמו כשטסים למרוץ בחו״ל.
השנה נסכם את יום המרוץ במסיבת אפטר מרתון ענקית בסגנון ״פול מון פארטי״, ואנחנו בטוחים שעוד יגיעו ממנה תמונות מעוררות קנאה שיבטיחו את קיומה גם בשנה הבאה.

להרשמה למרתון המדברי באילת >> 

מחפשים דווקא מוסיקה רגועה וחיבור לטבע? כחלק מהפיכת המרוצים שלנו לאירועי חוויה, השנה תמצאו במרוץ העגור מוסיקה קלאסית שתלווה אתכם בתחנות הרענון לאורך כל הדרך המקיפה את אגמון החולה. אולי לא תהיה קרחנה, אבל אין ספק שהחיבור לטבע ולנוף המשגע יעלה בדרגה אחת אל מול הדואט של תזמורת וציפורים נודדות.
להרשמה למרוץ העגור >> 

כתיבת תגובה