כשהבלתי אפשרי נפגש עם כוח הרצון

האמונה וכוח הרצון חזקים מהכל…

מאת: marathon israel
בתאריך: 23.12.2019
כללי
1 תגובות

את שמואל (27), סטודנט להנדסה מבאר שבע החברים, המשפחה והסובבים מכירים בעיקר כילד גדול מיימדים. שמואל מספר על ילדות לא פשוטה, הדימוי העצמי שלו היה נמוך לאורך השנים והחברה לא היתה קלה איתו מסיבה זו.

אבל אז,כשהיה נדמה ששום דבר לא יכול להרים אותו,היה רגע אחד שבו הכל התהפך- שמואל שניסה ללבוש חולצה במידה XXL והיא לא עלתה עליו הבין שאם הוא לא יעשה שינוי בעצמו, שום דבר לא ישתנה ובתגובה לכך הוא הרים טלפון לאחד מחבריו לספסל הלימודים, שריצות היו חלק מעיסוקיו היומיומיים וביקש ממנו עזרה. אותו חבר כתב לו תוכנית הליכה התחלתית שהתעצמה לריצות קצרות ובכל פעם זה התארך.

תחום הספורט עבור שמואל לא היה זר לגמריי, הוא התגייס כלוחם ובצבא כחלק מהאימונים יצא לו לעשות הרבה ספורט  וריצות גם. הריצות היו סוג של פריקה עבורו, דבר שגרם לו להגיד לעצמו שגם אם יבחר תחום בענף הספורט להתמקד בו- זה יהיה ענף הריצה, שם הוא הרגיש שאפשר לראות התקדמות ואמונה בעצמנו.

שמואל מספר שלא היו קשיים מיוחדים בדרך, אבל הוא כן זוכר משברים קטנים שנבעו מעליות קשות במהלך האימונים או רגעים שבהם הוא הרגיש שהגוף שלו לא מסוגל להמשיך.

כשאני שואלת אותו מה בכל זאת גרם לו להמשיך הוא עונה לי ” המחשבה שתמיד אפשר לשפר ולתקן. גם מה שלא מצליח עכשיו, בפעם הבאה אני אראה לעצמי שאני מסוגל ושהכל בראש”.

אימוני מרתון הם לא דבר פשוט ושמואל שכעת סטודנט להנדסת חשמל יודע שכדי להצליח, למרות הלימודים הטובעניים הוא יהיה חייב להקדיש גם לא מעט זמן על מנת להגיע ולכבוש את המטרה שלו- המרתון הראשון שלו. הוא מספר שהסוד האמיתי להצלחה זה ניהול לוח זמנים מסודר, לקום מוקדם, לפני הלימודים להתאמן ובסופי שבוע הוא עושה את אימוני הארוכות שלו. למאמן של שמואל אשר תמיד נמצא שם עבורו , מדרבן ומעודד, יש חלק חשוב מאוד בשינוי הזה והוא סוג של השראה עבורו.

השינוי שעשה לא הביא רק אותו לתחושות של גאווה ושמחה בעצמו אלא גם את כל הסובבים אותו, התגובות אשר מקבל מהמשפחה והחברים מדהימות ומחזקות אותו בכל פעם מחדש, הן אלו שנותנות לו את הדלק האמיתי והחזק ביותר, זה שגורם לו להגיע למטרות שפעם נראו לו דמיוניות ובלתי אפשריות.

אחרי שעשה חצי מרתון ראשון בבודפשט הבין שאין משהו שעומד בפני הרצון, הוא סיים במטרה שלא תכנן או חלם בכלל והבין שאם מאמינם, מצליחים. זה היה אירוע מכונן בחיו שגרם לו להבין שאם שם הוא הצליח, אין סיבה שלא יוכל לעבור ל- “צד של הגדולים” ולעשות מרתון שלם.

את המרתון המלא הראשון שלנו הוא מתכנן לעשות בטבריה ב3/1 וההתרגשות גדולה ויודע ששם לא נגמרו החלומות- איירונמן בדרך…

תגובות על "כשהבלתי אפשרי נפגש עם כוח הרצון"

One Comment

כתיבת תגובה