כן, אנחנו יכולות!

לקראת המרתון המדברי באילת הקימה מרתון ישראל בשיתוף עם ניו באלאנס נבחרת נשים שתתאמן לחצי המרתון הראשון שלה. כן, דווקא באילת, דווקא בשטח, דווקא עכשיו – כן, הן יכולות!

מאת: מורן מישל
בתאריך: 14.09.2018
אירועים
0 תגובות


הכל התחיל כשעברה בקבוצת הצוות כתבה שמצביעה על המספרים הלא מפתיעים – בכל המקצים הארוכים והמאתגרים בארץ אחוזי ההשתתפות של נשים נמוכים באופן בולט – מתחת ל-20% השתתפות, מספר שלצערנו משקף (פחות או יותר) גם את אחוזי ההשתתפות של נשים במרוצים במקומות רבים בעולם.
מה עושים? איפה הן, הבחורות ההן, עם הקוקו ובגדי הריצה והזיעה על המצח והחיוך שלא יורד מהפנים אחרי ריצה ארוכה? איפה כולן על קווי הזינוק במרוצים ארוכים ובמסלולים מאתגרים?
בישיבת צוות אחת של מרתון ישראל החלטנו שאנחנו יכולים לשנות את המצב, רתמנו אלינו את ניו באלאנס והחלטנו להוציא לדרך נבחרת נשים שתתאמן ביחד לחצי המרתון הראשון שלה במרתון המדברי באילת. החלטנו לגייס אלינו נשים רצות שזה החלום שלהן ושביחד איתנו יצליחו בתוך 12 שבועות ויראו לכולן שבטח שנשים יכולות להשתתף במרוצים במקצי חצי ובמסלולים מאתגרים.
וכך יצאו השבוע יעלות המדבר לדרך!
250 נשים נרשמו, 12 נשים בגילאי 35-55 נבחרו ואיתן שלוש מלוות מנוסות לתמיכה ולשמירה על מורל גבוה לאורך תקופת האימונים ואורנה אלטמן אחת – המאמנת האלופה שלקחה על עצמה את המשימה בשיא המקצועיות.


את ההודעה על התקבלותן לנבחרת קיבלו המשתתפות בהתרגשות רבה והתבשרו שכולן יקבלו מדי נבחרת ונעלי שטח מתנת ניו באלאנס, מאמנת צמודה, אירוח מלא באילת והרשמה למקצה החצי במתנה מאיתנו, והפינוקים עוד ימשיכו להגיע.
קבלו אותן: איריס ספיר, גלית דדון, גפן הר-אבן גוטמן, דלית לב ארי, דפנה דובב, הגר רפאלי, לי סאן, לירון סלימאן ינקוביץ, מאיה גזית, סופיה ברון אזולאי, ציפי פרדמן ורונית גבע, ולצידן: אודליה ממן רשף, מורן איטח, נירית טננבאום והמאמנת אורנה אלטמן.

ומה חשבו הבנות?
״היי כולן, אני מאיה גזית מצור יצחק. אני לא מתרגשת כי קצת מתה מפחד…. 😂 יהיה כיף ומרגש :)״
״היי בנות אני מאושרת להיות בקבוצה שכזאת! קבוצה של נשים חזקות. מאמינה שנצליח ונרוץ חצי מרתון ומרתון והשמיים הם הגבול.״ (לי סאן)
״ איזה כיף שזכיתי להיות ולקחת חלק בנבחרת הנשית מחכה בציפייה למפגשים ולמסע המשותף שיהיה לנו בהצלחה״ (רונית גבע)
״הי אני גלית דדון מרחובות. אני מודה שאני קצת לחוצה מהאתגר 😬 אבל עם צוות התמיכה כאן… מאמינה ומקווה שיהיה בסדר 🙂 ״

כל בנות הנבחרת כבר רצות עשרה ק״מ כעניין שבשגרה, חלקן אף רצות גם בשטח, אבל האימון הראשון כבר הציב רף מאתגר – אימון עליות ביער בן שמן שכלל 6 חזרות של עליה מכובדת בת 300 מטרים.
״אנחנו לפני מסע של 12 שבועות. מבטיחה לכן שהולך להיות חווייתי, מעצים וכיף. זה יהיה מאתגר אבל אפשרי.״ אמרה אורנה ליעלות, ״אם נצמד לתכנית שכוללת ארבעה אימונים בשבוע ונקפיד גם על המנוחה ביניהם נגיע לשם. אנחנו לא בתחרות, אנחנו הולכות לרוץ ביחד, ליהנות מהדרך ולהראות לעצמנו שכולנו יכולות.״

כמו בכל דבר חדש גם באימון הראשון ההתרגשות שיחקה תפקיד, אבל כשכבר רצנו במעלה העליה הבנו שמה שהרגלים יודעות לעשות אי אפשר לקחת מהן. לפעמים זה קשה יותר ולפעמים פחות, יש מהירות יותר ומהירות פחות, כל אחת היא עולם ומלואו, אבל אנחנו נשים, וכולנו עברנו אתגרים בחיים ויכולנו להם, הגוף ונפש שלנו יכולים לעמוד בזה, ובסיכום האימון לא נותרה אחת שחשבה שחצי המרתון הוא חלום רחוק מדי אם נעבוד מספיק קשה כדי להגיע.
תמשיכו לעקוב אחרי יעלות המדבר, הן כאן כדי להראות לכולנו שכל אחת (שרוצה) יכולה!
בהצלחה אלופות!

רוצה גם לרוץ בחצי המרתון המדברי? ברור שאת יכולה. להרשמה >> 

כתיבת תגובה