יבואו ימים טובים יותר, בע”ה

לאן פנינו מועדות? ימים לא פשוטים, שיגרה שהשתנתה בצורה חדה, הגבלות על תנועה, כמעט ולא ניתן לצאת מהבית, אין מקומות בילוי, בתי…

מאת: ChenS
בתאריך: 19.03.2020
בלוג בנושא על חלומות ובעיקר על ריצה
0 תגובות

לאן פנינו מועדות?

ימים לא פשוטים, שיגרה שהשתנתה בצורה חדה, הגבלות על תנועה, כמעט ולא ניתן לצאת מהבית, אין מקומות בילוי, בתי קפה נסגרו.

פתאום כל מה שהיה מובן מאליו ומוגדר כשיגרה, לרוץ בטיילת, לראות אנשים, לעצור לתת חיבוק או נשיקה הופך להיות אסור. אולי לא אסור, אבל מסוכן היא המילה היותר מתאימה.

חוסר הוודאות שקיים כרגע מכניס לא מעט דאגה וסטרס. מה יהיה?

פתאום דחייה או ביטול של מרוץ כזה או אחר נראה דבר שולי לעומת המפלצת הזו שאנו צריכים להתמודד איתה, מפלצת הקורונה. ישנן בעיות רבות עם הקורונה, שלא תמיד הן גלויות בפנינו ומובנות.

מדובר ב”אויב” ביולוגי, בלתי נראה. מדבק מאוד, גורם לתחלואה קשה ולסיבוכים באולוסיות מסויימות, עם אחוזי תמותה. הכל לכאורה שקט אבל זה שקט מדומה, כי הוא קיים ועובר.

הדבקה בוירוסים של מערכת הנשימה כמו שפעת, ווירוסי הקורונה יכולה להתרחש לא רק כשבן אדם חולה או נשא נמצא לידינו ומתעטש, אפילו מספיק שהידיים שלו תהיינה מלוכלכות בהפרשות (כמו רוק, נזלת), אותו בן אדם נניח נוגע בחפץ מסויים. כעבור כמה דקות, שעות ואפילו ימים מישהו מגיע, נוגע באותו חפץ וכבר יש לו על הידיים חלקיקי וירוסים בעלי פוטנציאל הדבקה. ברגע שהוא ייגע בפה, עיניים אף או כל מקום שהוא “פתוח”, ישנו סיכוי שהוירוס ידביק.

לכן חשוב מאוד בימים אלו להשמע להוראות ולהמלצות של משרד הבריאות ושל ראש הממשלה. הגבלות התנועה והשינויים החדים שמוכתבים לנו כעת הן הכרח המציאות על מנת שנוכל להתגבר על המשבר הזה במהירות ועם כמה שפחות נזקים!

כן חשוב להשאר בבית, להיפגש עם כמה שפחות אנשים ולשמור מרחק כמה שיותר, עם כמה שזה קשה.

כעובדת במערכת הבריאות, שנדרשת לעבוד בימים קשים אלו, אני שומרת נגיעה מהבנות שלי וזה לא פשוט, זה כורח המציאות.

ברגע שנפנים כולנו שהאויב שלנו הוא בלתי נראה ומטעה, נצליח למתן במעט את הנזק.

תשמרו נגיעה בימים אלו, תתיחסו לכל אדם ובראש וראשונה לעצמכם כנשאים פוטניאלים של הוירוס. בכם הוא אולי לא ייפגע, אבל מיהו אחר עשוי להיפגע ואפילו למות ממנו.

 

נשתמע, הלוואי ויבואו ימים טובים יותר.

כתיבת תגובה