טיורי עלתה למקום ה-3 בכל הזמנים ב-10,000 מ'

האתלטית המבטיחה שיפרה את שיאה בריצת המסלול הארוכה בכמעט חצי דקה והיא כעת רחוקה פחות מחצי שנייה מהישגה של זהבה שמואלי מאור…

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 20.04.2013
Sports
0 תגובות

האתלטית המבטיחה שיפרה את שיאה בריצת המסלול הארוכה בכמעט חצי דקה והיא כעת רחוקה פחות מחצי שנייה מהישגה של זהבה שמואלי
מאור טיורי שתחגוג בקיץ 23 להולדתה, ממשיכה לשבור את שיאיה האישיים במסגרת לימודיה, אימוניה ותחרויותיה במכללת סן פרנסיסקו בארה”ב. לפנות בוקר היא עשתה זאת בריצת המסלול הארוכה ל-10,000 מ’ במסגרת תחרות בה השתתפה בקליפורניה שבארה”ב. טיורי סיימה את הריצה במקום ה-13 (מתוך 27 משתתפות) בתוצאה 34:45.34 דק’ ורשמה שיפור מעולה של 31.23 שנ’ לשיאה האישי כדי לחלוף על פניה של אלה קרימוס למקום השלישי בטבלת האתלטיות הישראליות הטובות בהיסטוריה במקצוע זה. יתר על כן, טיורי רחוקה כעת 47 מאיות השנייה בלבד מעלייה למקום השני בכל הזמנים. אם זה יקרה, היא תחלוף על פניה של אגדת אתלטיקה ישראלית – זהבה שמואלי. עם שבירת השיא האישי הזה, טיורי הרשומה באגודת אתלטי אורן השרון, השלימה שבירת שיאים אישיים בשתי ריצות המסלול הארוכות במסגרת לימודיה בארה”ב. עוד יצוין כי התחרות כללה ארבעה מקצי נשים בריצה ל-10,000 מ’, כאשר מתוך 106 האתלטיות שזינקו בכל המקצים, 99 חצו את הקו הגמר, ומאור דורגה ביניהן במקום ה-15 הכללי.
שני לנדן מאס. רמה”ש, שמתאמנת ומתחרה עבור מכללת UC Davis רשמה באותה תחרות ניצחון מרשים בריצה ל-800 מ’. לנדן שלאחרונה רשמה מקבץ מצוין של תוצאות במקצוע זה, הפגינה ריצה שקולה כאשר לאחר הסיבוב הראשון היא רצה מאחור בסביבות המקום העשירי מ-16 האתלטיות שרצו במקצה זה. ב-200 המטרים האחרונים, כשהיא רצה במסלול החיצוני, לנדן עקפה בעקביות את כל יריבותיה למקצה וחצתה ראשונה את קו הגמר בתוצאה 2:08.34 דק’ שמצטרפת, כאמור, למקבץ המרשים שלה לאחרונה.
בלורנס שבקנזס חוותה אנסטסיה מוצ’קייב (אתלטי כיוונים ב”ש), במגרשה הביתי, תחרות בינונית ראשונה כשסיימה בתוצאה 15.29 מ’. ‏
קרדיט לצילום: עופר ביידה
[author ]אורן בוקשטיין – איגוד האתלטיקה[/author]

כתיבת תגובה