השיבה מסין

הרגליים שלי עוד זוכרות את העלייה לחומה הסינית , עלייה עוצרת נשימה תרתי משמע, נוף מדהים של סוף העולם. מסביב הרים גבוהים,…

מאת: שוש בלייכמן
בתאריך: 19.10.2019
בלוג בנושא ריצה זה החמצן שלי
0 תגובות

הרגליים שלי עוד זוכרות את העלייה לחומה הסינית , עלייה עוצרת נשימה תרתי משמע, נוף מדהים של סוף העולם. מסביב הרים גבוהים, עננות נמוכה ויערות ירוקים. הגענו לנקודה הגבוהה ביותר שמותרת לתיירים, 5164 מדרגות. ( לא אני ספרתי אותם, אלה ד”ר גוגל).המדרגות לא שוות, חלקם גבוהות מאד וחלקם נמוכות, ללא סדר מסוים. באמצע הדרך, רוב התיירים חזרו , אבל לא אני. אני תמיד מסיימת את מה שהתחלתי. אז רק בעלי ואני המשכנו לעלות. כשהגענו לנקודה הגבוהה ביותר, עמדנו זקופים מול הרוח ונהנינו מהנוף המרשים. למעלה, בעוד כ- 50 מדרגות ראיתי שלט שירותים. כידוע, בטיול מאורגן משתמשים בשירותים לא כשצריכים, אלה כשיש.

הרגליים  זוכרות גם את הדילוגים על המדרגות בדרך למטה, שזה מבחן אומץ  כשלעצמו, אבל אני זוכרת את השירותים.

אז ככה, מראש אני מציינת, השירותים בסין נקיים מאד. רובם לא מערביים, דהיינו בלי אסלה. זה לא הפריע לי בכלל. אבל צריך לדעת להשתמש וכאן הבעיה !

הנייר, לרוב נמצא בחוץ, לא בתוך התא. אם לא זכרת לקחת מבחוץ, אתה בבעיה. אבל אני הבאתי מהבית. אז לא הייתה לי שום בעיה, אבל המתקן בחוץ סיקרן אותי. בחלק מהמקומות, צריך לעמוד מול המתקן שתלוי על הקיר, המכשיר מצלם אותך, מברך אותך בסינית, ואז יוצאת חתיכת נייר אחת וזהו. אין אפשרת לקבל עוד חתיכה. אבל יותר מכל מצא חן בעיני המתקן עם האפליקציה. צריך לסרוק את האפליקציה לפלאפון, לעמוד מול המכשיר, ואז מקבלים חתיכת נייר. אבל רק פעם אחד. אין אפשרות לקבל שתי חתיכות. לי אין פלאפון ובכל זאת עמדתי מול המכשיר, ואז הגיעה סינית נחמדה, עם פלאפון ואפליקציה והוציאה לי חתיכת נייר. לא רציתי לקחת, כי לה לא יהיה, אבל היא התעקשה. בינתיים נהיה תור. אז נכנסתי לתא וסגרתי את הדלת. בפנים, הכל נירוסטה. לא ראיתי שום דבר שרמז שאפשר להוריד מים. השתדלתי מאד לא לכלך שום דבר. כשרציתי לזרוק את הנייר לפח, הוא נפתח לבד, יש לו עין אלקטרונית. אבל מה עושים עם המים? אולי צריך אפליקציה שאין לי? לא נעים, אבל לא הייתה לי ברירה, כמה זמן אפשר להישאר בתא, הרי יש תור בחוץ וגם הזמן מוקצב כי אני בטיול מאורגן, אז פתחתי את הדלת בזריזות, יצאתי, התנצלתי ….ואז טראח, ירדו המים ! ! ! איזה פלא – הפעם בלי אפליקציה !

בשנה הבאה, נתראה במרתון החומה הסינית ! !

כתיבת תגובה