גל סיני הבטיח מקומו בנאנג'ינג

קופץ המשולשת התגבר על מכשולים גופניים והצטרף לגולדובסקי כאתלט השני שהבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים השניים לקדטים. גל סיני ממכבי ראשל”צ הבטיח…

מאת: mishaeld dagan
בתאריך: 01.06.2014
אתלטיקה
0 תגובות

קופץ המשולשת התגבר על מכשולים גופניים והצטרף לגולדובסקי כאתלט השני שהבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים השניים לקדטים.

גל סיני ממכבי ראשל”צ הבטיח אחר הצהריים את מקומו במשחקים האולימפיים לקדטים שיתקיימו הקיץ בנאנג’ינג שבסין אחרי שקבע 14.86 מ’ בגמר הקפיצה המשולשת, סיים תשיעי בדירוג הכללי, אולם שביעי בין המדינות, בדומה לתרחיש שאירע בתחרות הגמר בקפיצה במוט, ממנה העפיל דניס גולדובסקי ממכבי ת”א למשחקים האולימפיים. אלא שהדרך של סיני להעפלה הייתה קשה בהרבה.

לפני אנטולי שפרן, מאמנו של גל, האתלט הצעיר נראה כל הבוקר חיוור, וסבל, ככל הנראה, מהתייבשות. גם כשהחלה התחרות סיני לא נראה במיטבו. “חששתי שהוא יפרוש מהתחרות. הוא ממש לא נראה טוב”. בשני הסיבובים הראשונים סיני אכן לא הפיק את המיטב מעצמו, אולם בניסיון השלישי הוא הפיק מעצמו קפיצה של 14.86 מ’ שדירגה אותו במקום התשיעי הכללי. בדומה לתרחיש שהתקיים אתמול בגמר הקפיצה במוט, גם הפעם מגבלת עליית אתלט ממדינה בכל מקצוע למשחקים האולימפיים, גרמו לסיני להתקדם שני מקומות בדירוג למקום השביעי, ממנו מעפילים למשחקים האולימפיים.

דורון קופמן, יו”ר האיגוד סיכם את ההשתתפות הישראלית בתחרות המבחן: “האתלטים שלנו ייצגו את המדינה בכבוד רב. כמעט כולם שיפרו את שיאיהם האישיים וזה בדיוק מה שמצפים מספורטאים – להצטיין ביום הנבחר ובשעה היעודה. גאווה גדולה לראות את התוצאות שהם השיגו ולשמוע ממנהל המשלחת על ההתנהלות הבוגרת שלהם. יישר כוח לכל האתלטים והמאמנים על תחרות מצוינת וייצוג הולם וראוי לעצמם, לאתלטיקה ולמדינה”. 

צילום: איגוד האתלטיקה

כתיבת תגובה