"אמא, את מרתוניסטית!”

מאת: שרית וקנין   בשבוע שעבר הכרנו את שרית וקנין, שהחלה את המסע לעבר מטרת שיא שהציבה לעצמה – ריצת מרתון מלאה….

מאת: מערכת מרתון ישראל
בתאריך: 20.03.2015
בדף הבית
0 תגובות

מאת: שרית וקנין
 
בשבוע שעבר הכרנו את שרית וקנין, שהחלה את המסע לעבר מטרת שיא שהציבה לעצמה – ריצת מרתון מלאה.
 
הגענו לרגעי השיא – שבוע לפני המרתון. הודיעו שבתאריך המיועד צפוי להיות גשום וקר. בהתחלה יצאה לשרית קצת הרוח מהמפרשים, אבל אז זה קרה: היא שמעה ממאמן בעל ניסיון רב על המסלול את המשפט הבא: שרית את שם! את מוכנה! כל מה שמסביב לא משנה , גשם רוח קור זה לא חשוב ,את שמה על קו הזינוק עושה את כל מה שצריך ואת מה שאת יודעת אל תתעסקי בזה , נקודה.  באותו הרגע שרית ידעה: היא מוכנה.
יום לפני המרוץ יום חמישי ה 8.1.15 , נסיעה לטבריה בגשם שלא פוסק , המון טלפונים והודעות מהקרובים והרחוקים , אני חולפת ליד שער הסיום שכבר ניצב ומביטה בו בהתרגשות. אוירה ספורטיבית במלון , איסוף הערכה, מסיבת פסטה , הנחיות אחרונות מהמאמן ולמיטה מוקדם. בוקר המירוץ, ארוחת בוקר קלילה , שוב הנחיות: להתחבר לגוף , קצב שיוט ,לסיים עד הסוף ….. אורזת פאווץ ולחימום.
מתחילים……
 
פוקוס!!!   הקילומטרים הראשונים עוברים טוב קצב 5:25 , חם בגוף הרגשה טובה , הגוף זורם ,הגוף מתחמם ואני בוחרת להנות מהנוף המדהים לימיני ולשמאלי , בלי מוזיקה ,קשובה לגוף היטב ,לנשימות ולתנועות הגוף , ברגעי קושי אני נזכרת לחייך ולהביט סביב , ולדעת שאני על תדר אחד של הנאה והנעה קדימה. בק”מ ה 18 אני פוגשת את המאמן שלי (דרור חזיזה שגם רץ את המרתון ) בחזור בדרכו לקו הסיום , אני מתמלאת גאווה והערכה ומאושרת שבחרתי בו לאמן אותי .  בק”מ ה 30 אני חווה קושי וכמו מלאך משמים אני שומעת רץ לצידי אומר ברהיטות ובקול רם את “אשת חייל מי ימצא ” אומר את כל המזמור במלואו , תוך כדי אני מביטה בו בהשתאות והוא משיב לי : “יום שישי היום צריך לקבל את השבת” , כאחת שמאמינה והתחנכה באווירה דתית בבית , התחברתי לזה, ומיד התדר השתנה והרגשתי שוב את הקלות שבריצה והקושי כאילו לא היה ולא נברא .
רציתי להגיע לק”מ ה 37 שאליו הגעתי במסכמת . הזמן והק”מ נתנו את אותותיהן , הגוף עייף אך הרצון חזק מתמיד, נזכרתי בדברים שזוהר זימרו ( אלוף ישראל בריצת מרתון ) אמר לי ערב לפני במלון : ” עכשיו זה הזמן שלך , זה הזמן להביא לידי ביטוי את כל מה שאת כבר יודעת , תני מעצמך את הכל עד הסוף לא לוותר. ( זכיתי פעם שיאמן אותי במסגרת ההכנות למרתון). וכך מצאתי את עצמי ב 5 קלומטרים האחרונים מתרגמת שוב ושוב את שאמר  לי אחד מרצי העילית הגדולים. חולפת את קילומטר  ה 40 , 41 , וממש קרוב ל 42 אני שומעת את הבן היקר שלי צועק לי : “אמא ” ,” הנה את ” ,זה הרגע שחיכיתי לו כל כך , מיד מצטרפת אלי ביתי נעה ושניהם רצים לצידי את ה 200 מטרים האחרונים בקריאות עידוד שלהם , ובדמעות בעיניים אני חוצה את קו הסיום בתוצאה 3:42 ,שלוש שעות ו 42 דקות.
חיוך גדול והרגשה מעולה עשיתי מרתון !!! לוקחת את המדליה יוצאת משטח המרוץ ומתחבקת עם שני ילדי , ועדיין לא מעכלת . עשיתי מרתון .
תובנות:

  1. אחת התובנות המרכזיות בחיים שלי בעקבות המרתון : כל יעד ומשימה ששמתי לעצמי בחיים האישיים בלי שום קשר לספורט , למדתי לשאול את עצמי ,איזה מחיר אני מוכנה לשלם כדי להשיג את היעד הזה ? וכשהבנתי את המחירים והייתי מוכנה לקבל אותם, ידעתי בבטחון מלא שאשיג את היעד הזה.
  1. איכות ומקצועיות : תכנית אימונים , מאמן מקצועי , תזונאי מתאים , ציוד טכני כמו נעלים שעון ריצה , ביגוד , הקשבה לאנשים מקצועיים , גם אם נראה שזה יקר , זה משתלם והאיכות עושה את העבודה.
  1. לקרוא ולשמוע כל הזמן סיפורי הצלחה של אחרים , כל סיפור הצלחה היווה בשבילי השראה גדולה בדרך אל היעד.
  1. “הכל בראש”- בריצות ארוכות התדרים משתנים בקצב מסחרר והאנרגיות מוחלפות בין רגע , ידעתי לנהל את זה , למדתי לזהות את הנפילות ולהתרומם מחדש , לשנות את התדר ולשחרר. הרבה פעמים ברגעי משבר הייתי בוחרת להגיד לעצמי כל מיני משפטים שידעתי שהם יחליפו לי את ההרגשה ויטעינו אותי באנרגיה מתאימה.
  1. “המרתון האמתי לפני “- אדם שמלווה אותי בפיתוח העסק שלי אמר לי ערב לפני המרתון : “כשאת מסיימת את המרתון הזה , את ממשיכה את המרתון האמיתי של החיים שלך וזה פיתוח העסק שלך “. ריצת המרתון היא רק חלק מההתפתחות האישית שלי , מבחינתי זו דרך מדהימה לשקף את כל מה שדרוש להגיע להצלחה בחיים . אני בהתפתחות מדהימה כרגע לקראת פתיחת העסק שלי וזה בהחלט הודות לתהליך שעברתי בדרך לריצת המרתון.

 
לסיום אני מבקשת להוקיר תודה ענקית :
לילדיי המתוקים רועי ונעה שהיו שותפים מלאים לכל התהליך שעברתי , חוו איתי את כל החוויות ודרשו בשלומי כל הזמן , אני אוהבת אתכם ומלאת גאווה שאתם ילדי . חיזקתם אותי והכי חשוב האמנתם בי לאורך כל הדרך.
לאלון אולמן – תודה על הזכות הגדולה ללמוד ממך , על החשיפה לעולם הזה , על הרחבת התודעה ועל ההשראה ממך ומכל הסובבים אותך , אוהבת , המון תודה!
למאמן היקר והמקצועי דרור חזיזה – אלפי תודות על הלווי המקצועי , ההנחיות, החיזוקים בדרך , הריצות המשותפות , התמיכה ועל ההשראה שהיית עבורי. תודה !
לבת זוגתי לריצה טלי הריס , תודה על שעות משותפות יחד ,על יצירת מחויבות אחת כלפי השניה , על עידוד תמיכה ואהבה , על המוכנות להיות אחת בשביל השניה , תודה רבה !
אני מוקירה את עצמי ואת התהליך שעברתי , מלאת גאווה וסיפוק , מוכנה לפרוץ עוד יעדים .
אשרי המאמין , זכיתי , תודה רבה!!!
 
ניפגש במרתון התנ”ך.
שלכם,
וקנין שרית .

9082

909
 
 
 
 

כתיבת תגובה